Úvod   Kontakt English   Deutsch   Español   日本語
 
Program projektu
Koncerty
Výstavy
Hudební festivaly
Opery
Ostatní

W. A. Mozart a Praha
Mozartovy pražské návštěvy
Po stopách Mozarta v Praze
Skladby W. A. Mozarta
spojené s Prahou

Aktuality
Dílo W. A. Mozarta
Ke stažení
Press
Vstupenky
Partneři projektu
Projekty ostatních pořadatelů
TV spoty
Rozhlasové spoty


 
 

Pod záštitou prezidenta České republiky
VÁCLAVA KLAUSE

Pod záštitou primátora hlavního města Prahy
PAVLA BÉMA

S podporou ministerstva kultury České republiky

V roce 2006 si celý kulturní svět připomene 250 let od narození W. A. Mozarta, jehož tvorba i životní osudy jsou neodmyslitelně spjaty také s Prahou. Výjimečnou roli Prahy v životě W. A. Mozarta dokládá i jeho výrok: „Můj orchestr je v Praze.“

K uctění výročí je připravován projekt MOZART PRAHA 2006, který v průběhu celého roku přinese vedle řady kulturních událostí v rámci aktivit jednotlivých pořadatelů i projekty kulturně a společensky zcela jedinečné. Mozart roku 2006 je hudebníkem klasickým i moderním. Geniální skladatelovo dílo ožije díky interpretaci význačných tuzemských i zahraničních orchestrů a sólistů. K přípravě rozsáhlého projektu se sdružily přední kulturní instituce a organizace garantující jeho vysokou kulturní a profesionální úroveň.

Snahou projektu MOZART PRAHA 2006 je, aby Mozartovo dílo nezůstalo jen prázdným symbolem nebo pouze povrchní znalostí několika jeho populárních skladeb. V Praze našel Wolfgang Amadeus Mozart i jeho dílo inspirující přijetí plné přátelství a obdivu. Interpreti na sklonku 18. století dávali své umění do služeb jeho hudby a sami jí zůstávali obohaceni, stejně jako tehdejší posluchači. Praha i její návštěvníci budou mít v roce 2006 možnost poznat nejen všechna Mozartova díla, která jsou svým vznikem s Prahou spojena, ale i nahlédnout do dalšího obdivuhodného bohatství jeho skladeb. Uceleným projektem koncertních, divadelních, výstavních a dalších společenských akcí se Praha zařadí k ostatním evropským městům, která si připomenou toto významné výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta a jeho hudební odkaz světu. 
BVA International
Česká filharmonie
Český rozhlas
Editio Bärenreiter Praha
Hlavní město Praha
Muzeum W. A. Mozarta
Bertramka - Comenius
Národní divadlo
Národní knihovna ČR
Národní muzeum
Obecní dům
Opera Mozart
Pražská komorní filharmonie
Pražské hudební slavnosti
Pražské jaro
Státní opera Praha
Struny podzimu
Symfonický orchestr
Českého rozhlasu
Symfonický orchestr
hl. m. Prahy FOK
 
     
© BVA International 2005