Úvod   Kontakt English   Deutsch   Español   日本語
 
Program projektu
Koncerty
Výstavy
Hudební festivaly
Opery
Ostatní

W. A. Mozart a Praha
Mozartovy pražské návštěvy
Po stopách Mozarta v Praze
Skladby W. A. Mozarta
spojené s Prahou

Aktuality
Dílo W. A. Mozarta
Ke stažení
Press
Vstupenky
Partneři projektu
Projekty ostatních pořadatelů
TV spoty
Rozhlasové spoty


 

     
 
 
     

     
 

Leden 2006

12. 1. (čtvrtek), 19.30, Kostel sv. Šimona a Judy
Pražská komorní filharmonie
Sophie Marilley – mezzosoprán
Dirigent: Thomas Rösner
J. Ch. Bach: Symfonie pro dva orchestry E dur op. 18/5
A. Salieri: E voi da buon marito...non vo’gia che vi suonino z La cifra
A. Salieri: Eccomi piu che mai...Amor, pietoso Amore z Il ricco d’un giorno
W. A. Mozart: Ch’io mi scordi di te?, scéna a rondo pro soprán, klavír a orchestr KV 505
W. A. Mozart: Bella mia fiamma, koncertní árie KV 528
W. A. Mozart: Symfonie č. 39 Es dur KV 543

19. a 20. 1. (čtvrtek a pátek), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Lukáš Vondráček – klavír
Dirigent: Walter Weller
W. A. Mozart: Symfonie č. 9 C dur KV 73
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 24 c moll KV 491
F. Schubert: Symfonie č. 9 C dur „Velká“ D 944

21. 1. (sobota), 19.00, Státní opera Praha
Státní opera Praha
Dagmar Pecková – mezzosoprán
Vojtěch Spurný – klavír
Dirigent: Vojtěch Spurný
W. A. Mozart: La clemenza di Tito, předehra, KV 621
W. A. Mozart: Ecco il punto, o Vitellia – Non piu di fiori z opery La clemenza di Tito KV 621
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 6 B dur KV 238
W. A. Mozart: Ch’io mi scordi di te?, scéna a rondo pro soprán, klavír a orchestr KV 505
W. A. Mozart: Mi tradi quell alma ingrata, recitativ a árie z opery Don Giovanni KV 527
W. A. Mozart: Don Giovanni, předehra, KV 527
W. A. Mozart: Ah, lo previdi – Ah, t´invola agl´occhi miei KV 272

25. 1. (středa), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Pražský filharmonický sbor
Michaela Kaune – soprán
Daniela Sindram – alt
Topi Lehtipuu – tenor
Daniel Borowski – bas
Jan Potměšil – recitace
Dirigent: Manfred Honeck
W. A. Mozart: Symfonie č. 41 C dur „Jupiter“ KV 551
W. A. Mozart: Requiem KV 626

26. 1. (čtvrtek), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Robert Heger – flétna
Zdeněk Rys – hoboj
Štěpán Koutník – klarinet
Milan Muzikář – fagot
Tomáš Secký – lesní roh
Dirigent: Ondřej Kukal
W. A. Mozart: La clemenza di Tito, předehra, KV 621
W. A. Mozart: Koncertantní symfonie pro čtyři dechové nástroje a orchestr Es dur KV 297b
W. A. Mozart: Koncert pro flétnu a orchestr č.1 G dur KV 313
W. A. Mozart: Symfonie č. 35 D dur „Haffnerova“ KV 385

27. 1. (pátek), 18.00, Stavovské divadlo
SLAVNOSTNÍ KONCERT
Národní divadlo, Česká filharmonie, BVA International, hlavní město Praha
Česká filharmonie
Sharon Kam – klarinet
Dirigent: Manfred Honeck
W. A. Mozart: Don Giovanni, předehra, KV 527
W. A. Mozart: Koncert pro klarinet a orchestr A dur KV 622
W. A. Mozart: Symfonie č. 38 D dur „Pražská“ KV 504

28. 1. (sobota), 17.00, Bertramka
Koncertní árie věnované Josefině Duškové
Iveta Jiříková – soprán
Vladimír Chmelo – baryton
Irina Romenská – klavír
W. A. Mozart: Ah, lo previdi – Ah, t´invola agl´occhi miei KV 272
W. A. Mozart: Bella mia fiamma, koncertní árie KV 528
L. van Beethoven: Ah, perfido op. 65
W. A. Mozart: Árie z oper Figarova svatba KV 492 a Don Giovanni KV 527

28. 1. (sobota), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Koncertní jednatelství FOK
Matthias Kirschnereit – klavír
W. A. Mozart: Fantasie pro klavír c moll KV 475
W. A. Mozart: Sonáta pro klavír č. 14 c moll KV 457
W. A. Mozart: Sonáta pro klavír č. 16 C dur KV 545
W. A. Mozart: Sonáta pro klavír č. 11 A dur „Alla Turca“ KV 331
W. A. Mozart: Sonáta pro klavír č. 9 a moll KV 310

30. 1. (pondělí), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Pražská komorní filharmonie
Ivan Moravec – klavír
Dirigent: Tomáš Hanus
W. A. Mozart: Serenáda č. 10 B dur „Gran Partita“ KV 361
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 25 C dur KV 503
W. A. Mozart: Symfonie č. 40 g moll KV 550

31. 1. (úterý), 19.30, Smetanova síň Obecního domu
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Pražský filharmonický sbor
Jana Levicová – alt
Pavla Vykopalová – soprán
Anna Hlavenková – soprán
Oldřiška Musilová – mezzosoprán
Jaroslav Březina – tenor
Tomáš Jindra – bas
Dirigent: Jakub Hrůša
W. A. Mozart: La Betulia liberata KV 118 – scénické provedení oratoria

Únor 2006

1. 2. (středa), 19.30, Smetanova síň Obecního domu
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Pražský filharmonický sbor
Jana Levicová – alt
Pavla Vykopalová – soprán
Anna Hlavenková – soprán
Oldřiška Musilová – mezzosoprán
Jaroslav Březina – tenor
Tomáš Jindra – bas
Dirigent: Jakub Hrůša
W. A. Mozart: La Betulia liberata KV 118 – scénické provedení oratoria

2. a 3. 2. (čtvrtek a pátek), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Leon Fleisher – klavír
Dirigent: Robert Spano
W. A. Mozart: Symfonie č. 35 D dur „Haffnerova“ KV 385
P. Hindemith: Hudba pro klavír levou rukou a orchestr op. 29 – česká premiéra
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 12 A dur KV 414
P. Hindemith: Symfonie „Malíř Mathis“

7. 2. (úterý), 19.30, Kostel sv. Šimona a Judy
Koncertní jednatelství FOK
Jaroslav Tůma – varhany
Bohuslav Matoušek – housle
František Host – violoncello
Jiří Hudec – kontrabas
W. A. Mozart: chrámové sonáty – výběr
W. A. Mozart: skladby pro varhany

9. a 10. 2. (čtvrtek a pátek), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Aleš Briscein – tenor
Bohumil Kotmel – housle
Jan Pěruška – viola
Dirigent: Ondřej Kukal
S. Hořínka: Žalm, symfonická věta pro tenor a orchestr – premiéra
W. A. Mozart: Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr Es dur KV 364
A. Dvořák: Symfonie č. 4 d moll op. 13

15. 2. (středa), 19.30, Smetanova síň Obecního domu
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Pražský filharmonický sbor
Eva Dřízgová-Jirušová – soprán
Jana Štefáčková – mezzosoprán
Jana Sýkorová – alt
Vladimír Doležal – tenor
Aleš Hendrych – bas
Dirigent: Kazuhiko Komatsu
G. F. Händel / W. A. Mozart: Mesiáš KV 572

21. 2. (úterý), 19.30, Kostel sv. Šimona a Judy
Koncertní jednatelství FOK
Pavel Šporcl – housle
Petr Jiříkovský – klavír
W. A. Mozart: Sonáty pro housle a klavír

Březen 2006

14. 3. (úterý), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Český komorní orchestr
Helena Suchárová, Ivan Klánský – klavír
Dirigent: Andreas S. Weiser
W. A. Mozart: Symfonie č. 12 G dur KV 110
W. A. Mozart: Symfonie č. 6 F dur KV 43
W. A. Mozart: Koncert pro 2 klavíry a orchestr č.10 Es dur KV 316a

14. 3. (úterý), 19.30, Kostel sv. Šimona a Judy
Koncertní jednatelství FOK
Komorní orchestr Pražských symfoniků
Jurij Likin – hoboj
W. A. Mozart: Německé tance KV 605
W. A. Mozart: Divertimento č. 15 B dur KV 287
W. A. Mozart: Koncert pro hoboj a orchestr C dur KV 314

16. a 17. 3. (čtvrtek a pátek), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Dirigent: Jiří Bělohlávek
W. A. Mozart: Symfonie č. 36 C dur „Linecká“ KV 425
A. Bruckner: Symfonie č. 7 E dur

27. 3. (pondělí), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Pražská komorní filharmonie
Jan Vobořil – lesní roh
Sólisté Pražské komorní filharmonie
Dirigent: Jakub Hrůša
L. Fišer: Serenáda pro Salcburk
W. A. Mozart: Koncert pro lesní roh a orchestr č. 4 Es dur KV 495
A. Honegger: Symfonie č. 2

Duben 2006

4. 4. (úterý), 19.30, Sukova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Pro arte antiqua Praha
Jiří Sulženko – bas
Zdeněk Divoký – přirozený lesní roh
J. D. Zelenka: Sonáta č. 1 F dur
J. D. Zelenka: Te Deum in D (Dignare Domine)
J. D. Zelenka: Psalmus 110/111
W. A. Mozart: Don Giovanni KV 527 (předehra, árie Dona Giovanniho,
árie Leporella) – dobová úprava
W. A. Mozart: Kvintet Es dur KV 407
W. A. Mozart: Io ti lascio, oh cara, addio KV 245
W. A. Mozart: Divertimento č. 3 F dur KV 138

6. 4. (čtvrtek), 19.30, Kostel sv. Šimona a Judy
Pražská komorní filharmonie
Pražský filharmonický sbor
Dirigent: Paul McCreesh
F. Schubert: Předehra v italském stylu D dur D 590
W. A. Mozart: Symfonie č. 29 A dur KV 201
L. van Beethoven: Klid moře a šťastná plavba, kantáta pro smíšený sbor
a orchestr op. 112
J. Haydn: Bouře, madrigal pro smíšený sbor a orchestr Hob. XXIVa:8
R. Schumann: Večerní píseň pro sbor a orchestr op. 108

11. 4. (úterý), 19.30, Kostel sv. Šimona a Judy
Koncertní jednatelství FOK
Praga Camerata
Václav Hudeček – housle
Dirigent: Pavel Hůla
W. A. Mozart: Adagio a fuga KV 546
W. A. Mozart: Koncert pro housle a orchestr č. 5 A dur KV 219
W. A. Mozart: Symfonie č. 29 A dur KV 201

15. 4. (sobota), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
Škampovo kvarteto
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet G dur KV 156
F. X. Richter: Divertimento pro smyčcové kvarteto C dur
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 19 C dur „Disonantní“ KV 465

19. 4. (středa), 17.00, Bertramka
„Hudební tradice rodiny Mozartů“
Smetanovo trio
J. Haydn: Trio G dur „All´ Ongarese“
L. Mozart: 12 skladeb z notového sešitu Wolfganga Amadea
W. A. Mozart: Trio C dur KV 548
A. Dvořák: Klavírní trio e moll „Dumky“ op. 90

22. 4. (sobota), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
M. Nostitz Quartet
Jan Ostrý – flétna
J. J. Ryba: Flétnový kvartet C dur
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 14 G dur KV 387
A. Rejcha: Kvintet pro flétnu a smyčcové kvarteto

25. a 26. 4. (úterý a středa), 19.30, Smetanova síň Obecního domu
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Adam Skoumal – klavír
Birgit Remmert – soprán
John Daszak – tenor
Dirigent: Jiří Kout
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 17 G dur KV 453
G. Mahler: Píseň o zemi

26. 4. (středa), 17.00, Bertramka
„Hudební tradice rodiny Mozartů“
Jan Ostrý – flétna
Luděk Šabaka – klavír
Jan Vobořil a Zdeněk Vašina – lesní roh
L. Mozart: Koncert pro flétnu a klavír C dur
W. A. Mozart: Andante pro flétnu a klavír C dur KV 315
W. A. Mozart: Rondo pro flétnu a klavír C dur KV 373
F. X. Mozart: 6 skladeb pro flétnu a dva lesní rohy op. 11
F. X. Mozart: Rondo pro flétnu a klavír e moll
W. A. Mozart: 12 duet pro dva lesní rohy KV 487 (výběr)
W. A. Mozart: Sonáta pro flétnu a klavír F dur KV 376

29. 4. (sobota), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
Juventus Quintet
Ivo Kahánek – klavír
W. A. Mozart: Kvintet pro klavír, hoboj, klarinet, lesní roh a fagot Es dur KV 452
J. V. Stich-Punto: Sonáta pro fagot a lesní roh Es dur
K. Stamic: Kvartet pro hoboj, klarinet, fagot a lesní roh Es dur
L. van Beethoven: Kvintet pro klavír a dechové nástroje Es dur op. 16

Květen 2006

1. 5. (pondělí), 11.00, Stavovské divadlo
Národní divadlo
Evropský koncert
Berliner Philharmoniker
Daniel Barenboim – klavír
Radek Baborák – lesní roh
Dirigent: Daniel Barenboim
W. A. Mozart: Symfonie č. 35 D dur „Haffnerova“ KV 385
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 22 Es dur KV 482
W. A. Mozart: Koncert pro lesní roh a orchestr č. 1 D dur KV 412/514 (386b)
W. A. Mozart: Symfonie č. 36 C dur „Linecká“ KV 425

3. 5. (středa), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
Zemlinského kvarteto
Jan Mach – klarinet
F. V. Míča: Smyčcový kvartet C dur
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 16 Es dur KV 428
F. V. Kramář: Klarinetový kvintet B dur op. 95

3. 5. (středa), 19.30, Smetanova síň Obecního domuSymfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Petr Hernych – lesní roh
Dirigent: Jiří Kout
W. A. Mozart: Koncert pro lesní roh a orchestr č. 2 Es dur KV 417

6. 5. (sobota), 17.00, Bertramka
„Mozart a Praha“
Jan Ostrý – flétna
Adéla Štajnochrová – housle
Lenka Týmlová – violoncello
Luděk Šabaka – klavír
W. A. Mozart: Šest německých tanců KV 509
W. A. Mozart: La clemenza di Tito KV 621 – výběr z opery (úprava J. N. Vent)
J. N. Hummel: Trio pro flétnu, klavír a violoncello a moll „Schöne Minka“ op. 78
W. A. Mozart: Symfonie č. 38 D dur „Pražská“ KV 504 (úprava J. N. Hummel)

10. 5. (středa), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
Thuri Ensemble
L. Gassmann: Kvartet pro hoboj a smyčce F dur
F. X. Dušek: Divertimento č. 1 C dur, č. 2 A dur, č. 5 G dur
W. A. Mozart: Adagio pro anglický roh C dur KV 580a
J. Fiala: Kvartet č. 1 C dur
J. V. Stamic: Kvartet č. 1 C dur
W. A. Mozart: Kvartet pro hoboj, housle, violu a violoncello F dur KV 370

13. 5. (sobota), 17.00, Bertramka
„Mozart a Praha“
Kinsky Trio Prague
Bronislava Klablenová – harfa
Jitka Hosprová – viola
W. A. Mozart / J. Häussler: Téma a variace pro harfu d moll
W. A. Mozart: Klavírní kvartet č. 1 g moll KV 478
J. N. Hummel: Trio F dur op. 22
D. S. Bortňanský: Kvintet pro housle, violu, violoncello, harfu a klavír C dur

14. a 16. 5. (neděle a úterý), 19.00, Národní divadlo
Pražská komorní filharmonie
Magdalena Kožená – mezzosoprán
Karel Košárek – klavír
Dirigent: Michel Swierczewski
M. Ravel: Náhrobek Couperinův
Z. Lukáš: Trionfo della morte (Triumf smrti), kantáta pro mezzosoprán
a orchestr na text Franceska Petrarky – premiéra
W. A. Mozart: Giunse alfin il momento – Al desio, di chi t´adora, rondo
pro soprán a orchestr KV 577
W. A. Mozart: Parto, parto, árie Sexta z opery La clemenza di Tito KV 621
W. A. Mozart: Symfonie č. 35 D dur „Haffnerova“ KV 385
W. A. Mozart: Ch´io mi scordi di te?, scéna a rondo pro soprán, klavír a orchestr KV 505

17. 5. (středa), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
České trio
J. Jelínek: Trio Es dur
F. Benda: Sonáta pro housle a klavír A dur
W. A. Mozart: Trio pro housle, klavír a violoncello č. 1 B dur KV 254
B. Smetana: Trio g moll op. 15

20. 5. (sobota), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
Pražské Mozartovo trio
W. A. Mozart: Divertimento č. 4 Es dur KV 439b
V. Mašek: Parthia in Es
W. A. Mozart: Divertimento č. 1 KV 439b
J. Fiala: Divertimento B dur

24. 5. (středa), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
Heroldovo kvarteto
J. Mysliveček: Smyčcový kvartet C dur
P. Vranický: Smyčcový kvartet D dur
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 15 d moll KV 421

27. 5. (sobota), 17.00, Bertramka
„Mozart a Praha“
Karolína Berková – mezzosoprán
David Švec – klavír
W. A. Mozart: Ah, lo previdi – Ah, t´invola agl´occhi miei KV 272
W. A. Mozart: Des kleinen Friedrichs Geburtstag KV 529
W. A. Mozart: Das Traumbild KV 530
W. A. Mozart: árie Sexta Deh, per questo instante z opery La clemenza
di Tito KV 621
L. van Beethoven: Ah! perfido op. 65
W. A. Mozart: Fantasie c moll KV 475
W. A. Mozart: árie Vitelie Non piu di fiori z opery La clemenza di Tito KV 621

31. 5. (středa), 17.00, Bertramka
„Mozart a čeští mistři 18. století“
Snítilovo kvarteto
J. Mysliveček: Smyčcový kvartet B dur
L. Koželuh: Smyčcový kvartet B dur op. 32/1
P. Vranický: Smyčcový kvartet B dur op. 15/3
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 23 F dur KV 590

Červen 2006

3. 6. (sobota), 17.00, Bertramka
Jan Talich – housle
Petr Jiříkovský – klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír G dur KV 301
W. A. Mozart: Sonáta housle a klavír F dur KV 377
W. A. Mozart: Rondo pro housle a klavír C dur KV 373
A. Dvořák: Romantické kusy pro housle a klavír op. 75
B. Smetana: Z domoviny

7. 6. (středa), 17.00, Bertramka
Roman Patočka – housle
Silvie Ježková – klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír G dur KV 27
L. Janáček: Sonáta pro housle a klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír A dur KV 526
B. Bartók: Rapsodie č. 1 Sz 86

10. 6. (sobota), 17.00, Bertramka
Jaroslav Tůma – kladívkový klavír
Richard Šporka – tenor
J. L. Dusík: Sonáta č. 1 B dur op. 9
W. A. Mozart: výběr z písní
J. L. Dusík: Elegie harmonique
V. J. Tomášek: Eklogy op. 83
L. van Beethoven: An die Geliebte

14. 6. (středa), 17.00, Bertramka
Jana Semerádová – flétna
Adéla Štajnochrová – housle
Monika Knoblochová – kladívkový klavír
J. A. Benda: Sonáta pro trio E dur
V. Jírovec: Sonáta pro flétnu a kladívkový klavír D dur
W. A. Mozart: Sonáta C dur KV 14
F. Benda: Sonáta A dur
W. A. Mozart: Sonáta č. 12 F dur KV 332
J. Mysliveček: Trio D dur

17. 6. (sobota), 17.00, Bertramka
Afflatus kvartet
W. A. Mozart: Andante F dur KV 616, Fantazie F dur KV 608,
Adagio a Allegro f moll KV 594 (skladby pro hrací hodiny)
L. Janáček: Tři moravské tance (úprava M. Munclinger)
J. Ibert: The little white Donkey (úprava B. Holcombe)
C. Debussy: Little Shepherd (úprava B. Holcombe)
C. Debussy: Golliwog´s Cake Walk (úprava B. Holcombe)
J. Francaix: Kvartet op. 41

21. 6. (středa), 17.00, Bertramka
Jan Talich – housle
Petr Jiříkovský – klavír
W. A. Mozart: Sonáty pro housle a klavír F dur KV 376, e moll KV 304, C dur KV 296
J. Brahms: Sonáta pro housle a klavír č. 1 G dur

24. 6. (sobota), 17.00, Bertramka
Trio Concertino
J. Suk: Elegie op. 23
W. A. Mozart: Trio č. 7 G dur KV 564
F. Mendelssohn-Bartholdy: Trio d moll op. 49

28. 6. (středa), 17.00, Bertramka
Kocianovo kvarteto
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 1 G dur KV 80
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 2 D dur KV 155
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 4 C dur KV 157
J. Haydn: Smyčcový kvartet g moll „Jezdecký“ Hob. III:74
J. H. V. Voříšek: Rondo pro smyčcový kvartet op. 11

30. 6. (pátek), 19.00, Bertramka
Zahradní koncert
Komorní orchestr Quattro
Dirigent: Marek Štilec
J. S. Bach: Braniborský koncert č. 3 G dur BWV 1048
W. A. Mozart: Divertimento B dur KV 137
E. H. Grieg: Z časů Holbergových, suita pro smyčce op. 40
S. Bodorová: Cantabile Amadeo

Červenec 2006

5. 7. (středa), 17.00, Bertramka
České smyčcové duo (Lucie Hůlová – housle, Martin Sedlák – violoncello)
J. Fiala: Duett C dur WV 4.17
W. A. Mozart: Duo G dur KV 423 (úprava W. Rainer)
R. Glie`re: 8 skladeb pro housle a violoncello op. 39
L. Boccherini: Sonáta D dur
N. Paganini: Duetto concertante č. 3 A dur

7. 7. (pátek), 19.00, Bertramka
Zahradní koncert
Talichův komorní orchestr
Jean Luis Capezzali – hoboj
W. A. Mozart: Divertimento F dur KV 138
W. A. Mozart: Koncert pro hoboj a orchestr C dur KV 314
W. A. Mozart: Rondo B dur KV 269, Adagio E dur KV 261, Rondo pro housle a orchestr C dur KV 373
M. Nyman: In re Don Giovanni

8. 7. (sobota), 17.00, Bertramka
Adler trio
J. N. Vent: Trio č. 5 B dur
J. Mysliveček: Trio in G
W. A. Mozart: Divertimento č. 4 B dur KV 439b
H. Tomasi: Venkovský koncert
W. A. Mozart: Divertimento č. 2 B dur KV 439b

12. 7. (středa), 17.00, Bertramka
Kinský Trio Prague
W. A. Mozart: Trio G dur KV 564
V. Novák: Trio č. 2 d moll „Quasi una ballata“ op. 27
B. Martinů: Bergerettes

14. 7. (pátek), 19.00, Bertramka
Zahradní koncert
Zdena Kloubová – soprán
Martin Bárka – baryton
Václav Luks – cembalo
W. A. Mozart: árie z oper Don Giovanni KV 527, Kouzelná flétna KV 620, Figarova svatba KV 492, Così fan tutteKV 588 a Bella mia fiamma, koncertní árie KV 528

15. 7. (sobota), 17.00, Bertramka
Trio in Camera Caritatis
W. A. Mozart: Serenáda C dur
J. Haydn: Divertimento D dur op. 100
F. Weiss: Serenade
P. Richter: Magnifikat
W. Wagner: Fantasie für Ingrid
P. Vranický: Trio Es dur

19. 7. (středa), 17.00, Bertramka
Lucie Novoveská – housle
Petr Novák – klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír C dur KV 296
B. Smetana: Z domoviny – 2. část
A. L. Weber: písně z muzikálu Fantom opery (Fantom opery, Mysli na mě, Hudba noci)
L. Novoveská: Den za dnem, Píseň o bolesti, Středověké melodie,
Píseň o radosti, Čardáš

21. 7. (pátek), 19.00, Bertramka
Zahradní koncert
Kocianovo kvarteto
Martina Bernášková – flétna
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 4 C dur KV 157
W. A. Mozart: Kvartet pro flétnu a smyčce C dur KV 285b
W. A. Mozart: Kvartet pro flétnu a smyčce č. 1 D dur KV 285
A. Borodin: Smyčcový kvartet č. 1 A dur

22. 7. (sobota), 17.00, Bertramka
Dolce Vita
Daniela Demuthová – mezzosoprán
Jan Machat – flétna
Zbyňka Šolcová – harfa
J. S. Bach: Kantáta „Jesus macht mich geistlich reich“ pro mezzosoprán, flétnu a continuo, BWV 75
G. F. Händel: Árie „Lascia ch´io pianga“ z opery Rinaldo Passacaglia pro sólovou harfu, Árie „Ah, mio cor“ z opery Alcino, Árie „Ómbra mai fu“ z opery Xerxes
M. Marais: Variace na španělský tanec pro flétnu sólo
A. Vivaldi: Árie „Sposa son disprezzata“, Árie „Si fulgida per te“ z oratoria Juditha triumphans
W. A. Mozart: Árie „Komm, liebe Zither“, KV 367, Árie „Als Luise die Briefe ihres ungetreuen Liebhabers verbrannte“, KV 520, Andante C dur pro flétnu a harfu, KV 315 Ave verum corpus, KV 618
F. Chopin: Variace na Rossiniho téma
C. Saint-Saens: Une flute invisible
Cl. Debussy: Svit luny pro harfu sólo, Syrinx pro sólovou flétnu, Dívka s vlasy jako len
A. Lloyd-Weber: Pie Jesu z Requiem

26. 7. (středa), 17.00, Bertramka
Adéla Štajnochrová – housle
Michaela Roháčová – lesní roh
David Kalhous – klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír e moll KV 304
F. Schubert: Sonáta pro housle a klavír A dur D 574
M. Feldman: Spring of Chosroes
J. Brahms: Trio pro housle, lesní roh a klavír Es dur op. 40

28. 7. (pátek), 19.00, Bertramka
Zahradní koncert
Gli Archi di Praga
Pavel Eret – housle
J. S. Bach: Suita č. 3 D dur BWV 1068
A. Vivaldi: Koncert pro housle, smyčce a cembalo a moll č. 6 op. 3
J. Zach: Sinfonia II. A dur
W. A. Mozart: Divertimento D dur KV 136
W. A. Mozart: Divertimento F dur KV 138
A. Vivaldi: Koncert E dur č. 1 op. 8 „Jaro“ a Koncert g moll č. 2 op. 8 „Léto“ z cyklu Čtvero ročních období pro housle, smyčce a cembalo

29. 7. (sobota), 17.00, Bertramka
ArteMiss Trio
W. A. Mozart: Trio č. 6 C dur KV 548
D. Šostakovič: Klavírní trio č. 1 op. 8
A. Dvořák: Klavírní trio f moll op. 65

Srpen 2006

2. 8. (středa), 17.00, Bertramka
Adamus Trio
W. A. Mozart: Trio pro housle, klavír a anglický roh G dur KV 564
J. Brahms: Trio pro housle, klavír a anglický roh op. 40
P. de Sarasate: Fantasie na motivy Bizetovy opery Carmen pro housle a klavír op. 25
B. Smetana: Na břehu mořském, koncertní etuda pro klavír
A. Pasculli: Koncert pro hoboj a klavír na motivy Donizettiho opery La Favoritta
J. L. Dusík: Notturno concertante pro housle, anglický roh a klavír op. 68

3. 8. (čtvrtek), 19.00, Bertramka
Mimořádný zahradní koncert
Komorní hudba na Bertramce

5. 8. (sobota), 17.00, Bertramka
Regina Renzová – soprán
Jan Pařík – klarinet
Ivan Parík – klavír
W. A. Mozart: písně pro soprán a klavír (výběr)
W. A. Mozart: Bella mia fiamma, koncertní árie KV 528
L. Spohr: Šest písní pro soprán, klarinet a klavír
G. Meyerbeer: Pastýřská píseň pro soprán, klarinet a klavír
C. Kreutzer: Mlýnské kolo pro soprán, klarinet a klavír
F. Schubert: Pastýř na skále pro soprán, klarinet a klavír D 965

9. 8. (středa), 17.00, Bertramka
Yuki Noguchi – klavír
Roman Patočka – housle
W. A. Mozart: Sonáta pro klavír č. 13 B dur KV 333
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír A dur KV 526
C. Debussy: Préludes Livre 2
K. Szymanowski: Theme varie b moll op. 3

11. 8. (pátek), 19.00, Bertramka
Zahradní koncert
Musica Florea
Václav Luks – lesní roh
Dirigent: Marek Štryncl
„Mozartův Bach 1782“
W. A. Mozart: Šest preludií a fug pro housle, violu a violoncello
W. A. Mozart: Kánony

12. 8. (sobota), 17.00, Bertramka
Epoque kvartet
F. X. Richter: Adagio a fuga g moll
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 15 d moll KV 421
O. Nelson: Stolen moments
D. Balakrishnan: Spiderdreams
J. Hendrix: Gypsy eyes
D. Balakrishnan: Tremors
P. Matheny: Jaco

16. 8. (středa), 17.00, Bertramka
Thuri trio
J. S. Bach: Fuga ze Sonáty pro sólové housle BWV 1001
W. A. Mozart: Kouzelná flétna – úprava pro dva nástroje z r. 1792:
„Der Vogelfänger bin ich ja“, „Das klingt so herrlich“,
„Ein Mädchen oder Weibchen“
F. V. Kramář: Trio F dur
J. N. Vent: Variace na téma z opery G. Paisiella La Molinara
J. N. Vent: Trio č. 6 C dur
L. van Beethoven: Trio op. 87

18. 8. (pátek), 19.00, Bertramka
Zahradní koncert
Praga Camerata
Dirigent: Pavel Hůla
W. A. Mozart: Adagio a fuga c moll KV 546
J. Mysliveček: Orchestrální kvintet Es dur
W. A. Mozart: Divertimento D dur KV 136 a F dur KV 138
W. A. Mozart: Malá noční hudba KV 525

19. 8. (sobota), 17.00, Bertramka
Els Swinnen – klavír
Jaroslav Kubita – fagot
W. A. Mozart: Sonáta pro fagot a klavír B dur KV 292
P. Benoit: Fantasie pro klavír op. 20
A. Rejcha: Téma a variace pro fagot a klavír G dur
L. Janáček: V mlhách (výběr z klavírního cyklu)
C. M. von Weber: Andante a Uherské rondo pro fagot a klavír

23. 8. (středa), 17.00, Bertramka
Silvie Hessová – housle
Daniel Wiesner – klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír B dur KV 454
C. Debussy: Sonáta pro housle a klavír
E. H. Grieg: Sonáta pro housle a klavír c moll op. 45
A. Skoumal: Variace na cikánskou melodii

25. 8. (pátek), 19.00, Bertramka
Zahradní koncert
Komorní orchestr Mladá Praha
W. A. Mozart: Serenáda č. 10 B dur „Gran Partita“ KV 361
Ch. Gounod: Petite Symphony

26. 8. (sobota), 17.00, Bertramka
Trio con canto
J. K. Vaňhal: Sonáta pro klarinet a klavír č. 3 B dur
W. A. Mozart: árie Paminy z opery Kouzelná flétna KV 620
Z. Fibich: Selanka pro klarinet a klavír op. 16
C. Debussy: Dvě písně pro soprán a klavír
G. Puccini: árie Liu z opery Turandot
W. A. Mozart: Sonáta pro klavír č. 11 A dur „Alla Turca“ KV 331
F. Schubert: Pastýř na skále pro soprán, klarinet a klavír D 965

30. 8. (středa), 17.00, Bertramka
Pavel Eret – housle
Suzanna Hlinka – klavír
B. L. Benda: Sonáta pro housle a basso continuo
J. Čart: Sonáta pro housle a basso continuo
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír A dur KV 305
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír C dur KV 296
B. Smetana: Z domoviny, 2 dua pro housle a klavír
A. Dvořák: Sonatina pro housle a klavír G dur op. 100

Září 2006

14. 9. (čtvrtek), 19.00, Bertramka
Mimořádný zahradní koncert
Komorní orchestr Quattro
Žofie Vokálková – flétna
Dirigent: Marek Štilec
W. A. Mozart: Koncert pro flétnu a orchestr č. 1 G dur KV 313
S. Bodorová: Zápas s Andělem (melodram na slova J. Seiferta)
J. A. Benda: Ariadna na Naxu, melodram

23. 9. (sobota), 19.00, Stavovské divadlo
Národní divadlo
Gerd Albrecht představuje Mozarta:
Mozart a jeho současníci

24. 9. (neděle), 11.00, Stavovské divadlo
Národní divadlo
Gerd Albrecht představuje Mozarta:
Mozart a děti

26. 9. (úterý), 19.30, Kostel sv. Šimona a Judy
Koncertní jednatelství FOK
La Staggione Frankfurt
Sabine Bauer – kladívkový klavír
Michael Schneider – umělecký vedoucí
W. A. Mozart: Symfonie č. 27 G dur KV 199
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 12 A dur KV 414
W. A. Mozart: Malá noční hudba KV 525
W. A. Mozart: Symfonie č. 21 A dur KV 134

Říjen 2006

4. 10. (středa), 17.00, Bertramka
Talichovo kvarteto
Jan Talich st. – viola
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 19 C dur „Disonantní“ KV 465
G. Puccini: Chryzantémy
W. A. Mozart: Smyčcový kvintet č. 2 c moll KV 406

7. 10. (sobota), 17.00, Bertramka
Škampovo kvarteto
Pavel Nikl – viola
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 22 B dur KV 589
J. Haydn: Smyčcový kvartet č. 5 D dur op. 76
W. A. Mozart: Smyčcový kvintet č. 3 C dur KV 515

10. 10. (úterý), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Nederlands Blazers Ensemble
„Mail from Mozart“ – speciální projekt k Mozartovu roku
(Serenáda pro dechové nástroje č. 10 B dur „Gran Partita“ KV 361 a dopisy W. A. Mozarta)

10. 10. (úterý), 19.30, Smetanova síň Obecního domu
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Daniel Wiesner – klavír
Dirigent: Libor Pešek
W. A. Mozart: Symfonie č. 21 A dur KV 134
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 21 C dur KV 467
J. Klusák: Stesk po Mozartovi
W. A. Mozart: Symfonie č. 36 C dur „Linecká“ KV 425

11. 10. (středa), 17.00, Bertramka
Heroldovo kvarteto
Jan Thuri – hoboj
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 15 d moll KV 421
W. A. Mozart: Kvartet pro hoboj a smyčce F dur KV 370
A. Dvořák: Smyčcový kvartet G dur op. 106

14. 10. (sobota), 17.00, Bertramka
M. Nostitz Quartet
Pavel Peřina – viola
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 17 B dur „Lovecký“ KV 458
W. A. Mozart: Smyčcový kvintet č. 4 g moll KV 516

18. 10. (středa), 17.00, Bertramka
Bennewitz Quartet
Jan Pařík – klarinet
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 23 F dur KV 590
W. A. Mozart: Klarinetový kvintet A dur KV 581

21. 10. (sobota), 17.00, Bertramka
Hager Trio
Luděk Šabaka – klavír
W. A. Mozart: Klavírní kvartet č. 2 Es dur KV 493
F. X. Mozart: Klavírní kvartet g moll
W. A. Mozart: Klavírní kvartet č. 1 g moll KV 478

25. 10. (středa), 17.00, Bertramka
Hager Trio
Jan Ostrý – flétna
W. A. Mozart: Flétnový kvartet A dur KV 298, C dur KV 285b, G dur KV 285a, D dur KV 285

28. 10. (sobota), 17.00, Bertramka
Stamicovo kvarteto
Zdeněk Divoký – lesní roh
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 21 D dur KV 575
W. A. Mozart: Kvintet pro lesní roh a smyčcové kvarteto Es dur KV 407
R. Schumann: Smyčcový kvartet č. 2 F dur

30. 10. (pondělí), 19:30, Bertramka
M. Nostitz Quartet
Kateřina Váchová – klarinet
W. A. Mozart, M. Kubička, I. Krejčí

Listopad 2006

14. 11. (úterý), 19.30, Kostel sv. Šimona a Judy
Koncertní jednatelství FOK
Myslivečkův komorní orchestr
Pražský komorní sbor
Marie Pšeničková-Fajtová – soprán
Tereza Chýňavová – alt
Richard Samek – tenor
Adam Plachetka – bas
Dirigent: Christoph Böhm
W. A. Mozart: Mše č. 14 C dur „Korunovační“ KV 317
W. A. Mozart: Davide penitente KV 469 – scénické provedení oratoria

26. 11. (neděle), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Pražská komorní filharmonie
Pražský komorní sbor
Sbormistr: Pavel Vaněk
Sólisté: Martina Zadro, Jana Štefáčková, Radka Sehnoutková, Pavel Černoch,
Roman Janál, Dali Mor a další
Dirigent: Jiří Bělohlávek
W. A. Mozart: Così fan tutteKV 588 – koncertní provedení

Prosinec 2006

2. 12. (sobota), 19.00, Kongresový sál Kongresového centra Praha
MOZART GALA
Kongresové centrum Praha, BVA International
Česká komorní filharmonie
Pražský komorní sbor
Dagmar Pecková – mezzosoprán
Ivan Kusnjer – baryton
Alexandra Spurná – soprán
Dirigent: Vojtěch Spurný
Komponovaný večer z Mozartových oper Únos ze Serailu KV 384, Figarova svatba KV 492, La clemenza di Tito KV 621, Don Giovanni KV 527, Lucio Silla KV 135, Kouzelná flétna KV 620, Così fan tutte KV 588.

5. 12. (úterý), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Český filharmonický sbor Brno
Sbormistr: Petr Fiala
Ludmila Peterková – klarinet
Zdena Kloubová – soprán
Eva Garayová – alt
Ľudovít Ludha – tenor
Gustáv Beláček – bas
Dirigent: Vladimír Válek
W. A. Mozart: Koncert pro klarinet a orchestr A dur KV 622
W. A. Mozart: Requiem KV 626

6. a 7. 12. (středa a čtvrtek), 19.30, Smetanova síň Obecního domu
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Zdeňka, Jan a Martin Hršelovi - klavíry
Dirigent: Serge Baudo
P. Eben: Pražské nokturno, Hommage a W. A. Mozart
W. A. Mozart: Symfonie č. 40 g moll KV 550
W. A. Mozart: Koncert pro 3 klavíry a orchestr F dur KV 242

9. 12. (sobota), 17.00, Bertramka
Ivan Ženatý – housle
Desmond Wright – klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír C dur KV 296
L. van Beethoven: Sonáta pro housle a klavír F dur op. 24
A. Dvořák: Romantické kusy pro housle a klavír op. 75
A. Dvořák: Mazurek pro housle a klavír e moll op. 49

13. 12. (středa), 20.00, Smetanova síň Obecního domu
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Eva Urbanová – soprán
Dirigent: Jiří Kout
W. A. Mozart: Symfonie č. 30 D dur KV 202
W. A. Mozart: Bella mia fiamma, koncertní árie KV 528
W. A. Mozart: Ch´io mi scordi di te?, scéna a rondo pro soprán, klavír a orchestr KV 505
W. A. Mozart: Symfonie č. 39 Es dur KV 543

14. 12. (čtvrtek), 20.00, Smetanova síň Obecního domu
SLAVNOSTNÍ KONCERT
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Obecní dům, BVA International,
hlavní město Praha
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Eva Urbanová – soprán
Dirigent: Jiří Kout
W. A. Mozart: Symfonie č. 30 D dur KV 202
W. A. Mozart: Bella mia fiamma, koncertní árie KV 528
W. A. Mozart: Ch´io mi scordi di te?, scéna a rondo pro soprán, klavír a orchestr KV 505
W. A. Mozart: Symfonie č. 39 Es dur KV 543

Dne 14. prosince 1791 se Praha, jako jediné město, rozloučila s Wolfgangem Amadeem Mozartem v chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně slavnostní mší.
Mozartovu památku přišlo uctít na čtyři tisíce Pražanů.

21. a 22. 12. (čtvrtek a pátek), 19.30, Dvořákova síň Rudolfina
Česká filharmonie
Pražský filharmonický sbor
Juliane Banse – soprán
Annette Markert – alt
Werner Güra – tenor
Detlef Roth – bas
Dirigent: Rolf Beck
G. F. Händel / W. A. Mozart: Mesiáš KV 572

 

 
     

 
BVA International
Česká filharmonie
Český rozhlas
Editio Bärenreiter Praha
Hlavní město Praha
Muzeum W. A. Mozarta
Bertramka - Comenius
Národní divadlo
Národní knihovna ČR
Národní muzeum
Obecní dům
Opera Mozart
Pražská komorní filharmonie
Pražské hudební slavnosti
Pražské jaro
Státní opera Praha
Struny podzimu
Symfonický orchestr
Českého rozhlasu
Symfonický orchestr
hl. m. Prahy FOK
 
     
© BVA International 2005