Úvod   Kontakt English   Deutsch   Español   日本語
 
Program projektu
Koncerty
Výstavy
Hudební festivaly
Opery
Ostatní

W. A. Mozart a Praha
Mozartovy pražské návštěvy
Po stopách Mozarta v Praze
Skladby W. A. Mozarta
spojené s Prahou

Aktuality
Dílo W. A. Mozarta
Ke stažení
Press
Vstupenky
Partneři projektu
Projekty ostatních pořadatelů
TV spoty
Rozhlasové spoty


 

     
 
 
     

     
 

Květen 2006

13. 5. (sobota), 20.00, Smetanova síň Obecního domu
Pražské jaro
Wiener Philharmoniker
Ildikó Raimondi – mezzosoprán
Dirigent: Zubin Mehta
W. A. Mozart: Symfonie č. 38 D dur „Pražská“ KV 504
G. Mahler: Symfonie č. 4

18. 5. (čtvrtek), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
Capella Istropolitana
Chor der Bamberger Symphoniker
Simona Houda-Šaturová – soprán
Ivy Jänicke – soprán
Klaus Schneider – tenor
Dirigent a sbormistr: Rolf Beck
W. A. Mozart: Thamos, král egyptský KV 345
W. A. Mozart: Davide penitente KV 469

18. 5. (čtvrtek), 20.00, sál České národní banky
Pražské jaro
Moyzesovo kvarteto
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 14 G dur KV 387
A. Moyzes: Smyčcový kvartet č. 4 op. 84
D. Šostakovič: Smyčcový kvartet č. 3 F dur op. 73

20. 5. (sobota), 19.00, Stavovské divadlo
Národní divadlo, Pražské jaro
Orchestr, sbor a balet Národního divadla
Scéna: Josef Svoboda
Kostýmy: Theodor Pištěk
Režie: Jiří Nekvasil
Sólisté: Gerald Finley, Adrianne Pieczonka, Juan José Lopera, Jaako Sakari Ryhänen, Emily Magee, Maurizio Muraro a další
Dirigent: Asher Fisch
W. A. Mozart: Don Giovanni KV 527 – I. premiéra nového nastudování opery

21. 5. (neděle), 15.00, Bertramka
Pražské jaro
Sayuri Okumura – soprán
Terézia Kružliaková – mezzosoprán
Otokar Klein – tenor
Daniel Čapkovič – baryton
Marcel Štefko – klavír
W. A. Mozart: výběr árií a duet z oper Idomeneo KV 366, Così fan tutteKV 588, Únos ze Serailu KV 384, Figarova svatba 492, Kouzelná flétna KV 620, Don Giovanni KV 527, La clemenza di Tito KV 621

21. 5. (neděle), 19.00, Stavovské divadlo
Národní divadlo, Pražské jaro
Orchestr, sbor a balet Národního divadla
Scéna: Josef Svoboda
Kostýmy: Theodor Pištěk
Režie: Jiří Nekvasil
Sólisté: Gerald Finley, Adrianne Pieczonka, Juan José Lopera, Jaako Sakari Ryhänen, Emily Magee, Maurizio Muraro a další
Dirigent: Asher Fisch
W. A. Mozart: Don Giovanni KV 527 – II. premiéra nového nastudování opery

22. 5. (pondělí), 20.00, sál České národní banky
Pražské jaro
Stamicovo kvarteto
Vlastimil Mareš – klarinet
F. Schubert: Kvartetní věta c moll D 103
W. A. Mozart: Kvintet A dur KV 581
D. Šostakovič: Smyčcový kvartet č. 14 Fis dur op. 142

23. 5. (úterý), 20.00, sál České národní banky
Pražské jaro
Pavel Haas Quartet
Colin Currie – bicí
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 19 C dur „Disonantní“ KV 465
B. Smetana: Smyčcový kvartet č. 2 d moll
P. Haas: Smyčcový kvartet č. 2 „Z Opičích hor“ op. 7

24. 5. (středa), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
Komorní harmonie
František Novotný – housle
Sergej Milstein – klavír
Dirigent: Libor Pešek
A. Berg: Komorní koncert pro housle, klavír a 13 dechových nástrojů
W. A. Mozart: Serenáda č. 10 B dur „Gran Partita“ KV 361

24. 5. (středa), 20.00, Katedrála Sv. Víta
Pražské jaro
Pražský komorní orchestr
Kühnův smíšený sbor
Sbormistr: Jan Rozehnal
Sólisté: Klaudia Dernerová, Veronika Hajnová, Tomáš Černý, Gustáv Beláček
Dirigent: František Vajnar
W. A. Mozart: Requiem KV 626

25. 5. (čtvrtek), 20.00, Smetanova síň Obecního domu
Pražské jaro
Česká filharmonie
Christian Tetzlaff – housle
Dirigent: Gerd Albrecht
J. Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur op. 77
W. A. Mozart: Symfonie č. 41 C dur „Jupiter“ KV 551

25. 5. (čtvrtek), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
Pražská komorní filharmonie
Charles Neidich – klarinet
Dirigent: Jiří Bělohlávek
R. Schumann: Manfred, předehra, op. 115
F. V. Kramář: Koncert pro klarinet a orchestr Es dur op. 36
W. A. Mozart: Kouzelná flétna, předehra, KV 620
W. A. Mozart: Koncert pro klarinet a orchestr A dur KV 622

26. 5. (pátek), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
English Chamber Orchestra
Emanuel Ax – klavír
Stephanie Gonley – umělecká vedoucí
R. Holloway: Óda pro čtyři dechové nástroje a smyčce
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 27 B dur KV 595
A. Gilbert: Sheer – světová premiéra
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 9 Es dur KV 271

27. 5. (sobota), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
Edita Gruberová – soprán
Friedrich Haider – klavír
Písňový večer: W. A. Mozart, F. Schubert, J. Brahms, R. Strauss

28. 5. (neděle), 15.00, Bertramka
Pražské jaro
Harmonia Mozartiana Pragensis
Richard Hein – umělecký vedoucí
W. A. Mozart / J. N. Vent: Figarova svatba, předehra, KV 492
W. A. Mozart: Serenáda č. 11 Es dur KV 375
Z. Šesták: Partita Capricciosa „Hommage a Jan Vent“
W. A. Mozart / J. Triebensee: Don Giovanni KV 527 – suita z opery

28. 5. (neděle), 22.30, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
Emanuel Ax – klavír
L. van Beethoven: Variace F dur op. 34
W. A. Mozart: Sonáta pro klavír č. 8 D dur KV 311
F. Chopin: Balada As dur op. 47
F. Chopin: Nokturno č. 8 Des dur op. 27/2
F. Chopin: Balada f moll op. 52

29. 5. (pondělí), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
Shlomo Mintz – housle, viola
Adrienne Krausz – klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír B dur KV 378
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír A dur KV 526
D. Šostakovič: Sonáta pro violu a klavír op. 147

30. 5. (úterý), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
Pražská komorní filharmonie
Marián Lapšanský – klavír
Martina Bauerová – soprán
Dirigent: Kaspar Zehnder
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 20 d moll KV 466
M. Kopelent: Il Canto de li Augei
G. Bizet: Symfonie C dur

31. 5. (středa), 20.00, kostel sv. Jiljí
Pražské jaro
Aleš Bárta – varhany
J. K. Kuchař: Partita C dur
J. K. Kuchař: Fantasie e moll
J. K. Kuchař: Pastorela D dur
J. K. Kuchař: Fuga a moll
W. A. Mozart: Adagio a Allegro f moll KV 594
W. A. Mozart: Gigue G dur KV 574
W. A. Mozart: Fuga g moll KV 401
W. A. Mozart: Andante F dur KV 616
W. A. Mozart: Fantasie f moll KV 608

Červen 2006

1. 6. (čtvrtek), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské jaro
Pražský komorní orchestr bez dirigenta
Victor Emanuel von Monteton – klavír
I. Loudová – premiéra skladby
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 21 C dur KV 467
W. A. Mozart: Zednářská smuteční hudba KV 477
A. Honegger: Symfonie č. 2

2. 6. (pátek), 20.00, Smetanova síň Obecního domu
Pražské jaro
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Pražský filharmonický sbor (mužské hlasy)
Kühnův smíšený sbor (mužské hlasy)
Sbormistr: Jan Rozehnal
Ivan Moravec – klavír
Peter Mikuláš – bas
Dirigent: Jiří Kout
W. A. Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 25 C dur KV 503
D. Šostakovič: Symfonie č. 13 b moll „Babij jar“ op. 113

Srpen 2006

12. 8. (sobota), 20.00, Dvořákova síň Rudolfina
Pražské hudební slavnosti
Pražská komorní filharmonie
Julia Turnovsky – housle
Yuki Takahashi – basbaryton
Dirigent: Martin Turnovský
W. A. Mozart: Figarova svatba, předehra, KV 492
W. A. Mozart: Figarova svatba, recitativ a árie hraběte, KV 492
W. A. Mozart: Koncert pro housle a orchestr č. 5 A dur KV 219
L. van Beethoven: Symfonie č. 3 Es dur „Eroica“ op. 55

Září 2006

2. 9. (sobota), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
Zemlinského kvarteto
Hana Knauerová – flétna
H. Wolf: Italská serenáda pro smyčcové kvarteto
W. A. Mozart: Smyčcový kvartet C dur “Disonantní” KV 465
A. Zemlinsky: Smyčcový kvartet č. 1 A dur op. 4

6. 9. (středa), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
Petya Steffanová – flétna
Radoslav Nikolov – klavír (Bulharsko)
G. Enesco: Cantabile et Presto
S. Prokofjev: Sonáta 2
W. A. Mozart: Andante C Dur
W. A. Mozart: Rondo D Dur
I. Tzenova: “Die Freude an das Mozarts “Eine  Kleine Nachtmusik“
F. Poulenc: Sonáta
F. Borne: “Carmen Fantasy“ (variace na téma Bizetovy opery Carmen)

9. 9. (sobota), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
Ivo Kahánek – klavír
Jan Fišer – housle
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír G dur KV 379
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír B dur KV 378
J. Ježek: Sonáta pro housle a klavír
D. Šostakovič: Preludia pro housle a klavír – výběr (úprava E. Denisov)

13. 9. (středa), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
Duo ECO (Eva a Pavla Franců – housle)
L. Mozart: Duo pro dvoje housle
W. A. Mozart: Duo II. pro housle a violu B dur KV 424
W. A. Mozart: Dvě dua pro housle C dur KV 487
A. Schnittke: Moz-Art na fragment pro dvoje housle, inspirováno KV 416d
J. Teml: Mozartovská křížovka – duo pro dvoje housle – premiéra

16. 9. (sobota), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
Petr Nouzovský – violoncello
Yukie Ichimura – klavír
M. Reger: Suita pro violoncello a moll
W. A. Mozart: Andantino pro violoncello a klavír KV 374g
C. M. von Weber: Adagio a rondo C dur č. 6 op. 10
J. Řídký: Malá suita pro violoncello a klavír
R. Schumann: Fantazijní kusy pro violoncello a klavír op. 78

20. 9. (středa), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
Jana Vonášková-Nováková – housle
Václav Vonášek – fagot
Petr Novák – klavír
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír C dur KV 296
A. Rejcha: Variace pro fagot a klavír G dur
B. Smetana: České tance pro klavír – výběr
W. A. Mozart: Sonáta pro housle a klavír Es dur KV 302
K. Janovický: Klavírní sonáta
K. Janovický: Sonáta pro fagot a klavír – světová premiéra

23. 9. (sobota), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
M. Nostitz Quartet
Ondřej Vrabec – lesní roh
J. Ježek: Smyčcový kvartet č. 1
D. Šostakovič: Smyčcový kvartet č. 3  F dur op. 73    
W. A. Mozart: Hornový kvintet Es dur KV 407

27. 9. (středa), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
Louis Schwizgebel–Wang – klavír
J. S. Bach: Partita č. 1 B dur, BWV 825
W. A. Mozart: Sonáta D dur KV 311
F. Martin: Préludes
E. Schulhoff: 5 jazzových etud
 F. Lizst: Španělská rapsodie   

30. 9. (sobota), 17.00, Bertramka
Mozartiana Iuventus – hudební festival mladých interpretů
Markéta Mátlová – soprán
Michaela Malá – klavír
Ondřej Valenta – violoncello
W. A. Mozart: 2 Árie Cherubína z opery Figarova svatba 
W. A. Mozart: Sonáta A dur č. 2, op. 6, "Marcia alla Turca" KV 331
G. Rossini: Árie Adiny z opery Adina   
B. Martinů: Variace na Rossiniho téma
L. Fišer: Sonáta č. 5 pro klavír
A. Dvořák: 3 písně z cyklu Cigánské melodie
A. Dvořák: Rondo
W. A. Mozart: koncertní árie - Chi sa, chi sa, qual sia KV 582

Říjen 2006

22. 10. (neděle), 19.30, Stavovské divadlo
Struny podzimu, Národní divadlo
„Don Juan in Prague“
Agon Orchestra
Iva Bittová – Donna Elvíra
Adaptace a režie: David Chambers
Hudební aranžmá a digitální hudební part: Matthew Suttor
Asistent dirigenta: Marko Ivanovič
Scéna: Darcy Scanlin
Kostýmy: Irina Kruzhilina
Projekce a video: Peter Flaherty
Dirigent: David Levi
Současná adaptace Mozartovy opery Don Giovanni plně zachovává Mozartovu partituru i Da Ponteho libreto a zároveň používá digitální média – počítačově generovanou hudbu, grafiku a video projekce. Na inscenaci se přímo na scéně podílí smyčcové kvinteto (složené z členů Agon Orchestra), jehož výsledný zvuk je digitálně upraven. Projekt je realizován v koprodukci Národního divadla a The Brooklyn Academy of Music.

 

 
     

 
BVA International
Česká filharmonie
Český rozhlas
Editio Bärenreiter Praha
Hlavní město Praha
Muzeum W. A. Mozarta
Bertramka - Comenius
Národní divadlo
Národní knihovna ČR
Národní muzeum
Obecní dům
Opera Mozart
Pražská komorní filharmonie
Pražské hudební slavnosti
Pražské jaro
Státní opera Praha
Struny podzimu
Symfonický orchestr
Českého rozhlasu
Symfonický orchestr
hl. m. Prahy FOK
 
     
© BVA International 2005